YAPRAKHİSAR KÖYÜ’NDE HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Yaprakhisar Köyü’nde hıdrellez şenlikleri yüzyıllar öncesinde olduğu gibi geleneksel bir şekilde kutlanması için gün sayımı başladı. Sayın Muhtarımız Yusuf KALKAN öncülüğünde daha önceki yıllarda pandemi dolayısıyla yapılamayan şenlik, bu yıl yapılmasına karar verildi.

Sayın Muhtarımız Yusuf KALKAN halkımıza duyuru olarak daha önceden planlanmış adaklarını köyümüze bağışlamalarını ve bu adağın daha çok kişiye ulaşmasını sağlanacağını ayrıca halkımızın çorbada benimde tuzum olsun diyecek kişilerin yardımlarını bekledikleri bildirdiler.

Yaprakhisar Kale’si yanındaki büyük düzlükte gerçekleşen hıdrellez şenlikleri bu yıl çok sayıda halkımızın, siyasi ve bürokratların da kurulan dostluk sofrasında buluşmalarını beklediklerini bildirdi.

Bu şenlikde de Kurulacak olan kazanlarda pilavlar pişerken, köy halkı tek bir yerden yapılan duaya hep birlikte amin diyecekler. Alanlara kurulan sofralarda muhabbetler edilerek eski hatıralar yâd edilecek. Gençler ise müzisyenler tarafından çalınan oyun havalarıyla keyifli dakikalar geçirilecek.

Bir cevap yazın