YAPRAKHİSAR KÖYÜN’DE ÇEKİLEN SİCCİN 6 FİLMİ SİNEMALARDA

Çekimlerin dört haftada Nevşehir’in Ürgüp, Avanos ve Özkonak ilçeleri ile Aksaray’ın Yaprakhisar köyünde gerçekleşti.
Korku filmlerinin usta ismi Alper Mestçi’nin yeni filmi Siccin 6’nın çekimleri tamamlandı. İlk bilgilerinin basınla paylaşıldığı filmin ilk afişiyse; 16 Şubat’ta henüz 41 yaşındayken hayatını kaybeden, Siccin serisinin son üç filminin afişlerini de tasarlayan grafik sanatçısı Fuat Şanlı anısına yayınlandı. Siccin 6’nın ilk afişinde; Şanlı’nın fotoğrafı ve imzası, tasarladığı Siccin serisine ait afişlerle birlikte yer aldı.
Türkiye’nin en çok korku filmi çeken yönetmeni Alper Mestçi’nin senaryosuna da imza attığı Siccin 6’nın yapımcılığını Muhteşem Tözüm üstlenirken, dağıtımını ise TME Films gerçekleştirecek. Filmin oyuncu kadrosunda; Merve Ateş, Adnan Koç, Dilara Büyükbayraktar, Fatih Murat Teke, Sibel Aytan, Hüseyin Taş, Gönül Ürer, Deniz Kiziroğlu, Cemre Kiziroğlu, Ergin Kılıkçıer ve Kurtuluş Şakirağaoğlu gibi isimler yer alırken, Mestçi’nin bir kez daha geçmiş serilerden tanıdık isimleri tercih etmiş olması da dikkat çekiyor. Siccin 6’nın görüntü yönetmeni Sami Saydan olurken filmin kurgusu ise Okan Sarul’a emanet edildi, filmin müziklerdeyse Reşit Gözdamla’nın imzası bulunuyor.
Çekimlerin dört haftada Nevşehir’in Ürgüp, Avanos ve Özkonak ilçeleri ile Aksaray’ın Yaprakhisar köyünde gerçekleştiği Siccin 6 vizyon tarihi olan 9 Ağustos 2019’da gerçek korkuyu sinema salonlarına taşıyacak.

SİCCİN 6 Künye:
Yapım: Muhteşem Film
Dağıtım: TME Films
Vizyon Tarihi: 9 Ağustos 2019
Oyuncular: Merve Ateş, Adnan Koç, Dilara Büyükbayraktar, Fatih Murat Teke, Sibel Aytan, Hüseyin Taş, Gönül Ürer, Deniz Kiziroğlu, Cemre Kiziroğlu, Ergin Kılıkçıer ve Kurtuluş Şakirağaoğlu
Kurgu: Okan Sarul
Müzik: Reşit Gözdamla
Görüntü Yönetmeni: Sami Saydan
Yapımcı: Muhteşem Tözüm
Senaryo & Yönetmen: Alper Mestçi

Bir cevap yazın